Avrupadaki  6 Renkli Sokak

En güzel kasaba ve uzak köylerden olağandışı binalara ve balıkçı evlerine kadar Avrupa, keşfedilmeyi bekleyen renkli yerlerin bir hazinesi. İşte sadece renkle patlayan en sevdiğim sokaklardan bazıları.

Colmar, Fransa

Avrupa’daki en güzel kasabalardan biri olarak kabul edilen, ötesinde gülünç pitoresk, ortaçağdaki Alsace kasabasındaki her sokakta bir renk patlaması var. İyi korunmuş Germen ve Fransız mimarisinin karışımı olan ‘Küçük Venedik’ olarak adlandırılan, şehre ziyaretçileri büyüleyen benzersiz bir stil damgası vuruyor.

Happy Rizzi Haus in Braunschweig, Almanya

Amerikalı sanatçı James Rizzi’nin ayırt edici grafik illüstrasyon stili ile boyanmış olan Happy Rizzi Haus, Braunschweig’in genç ve yaşlı sakinleri arasında görüş ayrılıkları olabilir, ancak kesinlikle Ackerhof’a renk getirdi. Konrad Kloster tarafından tasarlanan ofis kompleksinde, Rizzi’nin resim stilini taklit eden çarpık pencereler ve kabartmalar bulunuyor.

La Muralla Roja, Ispanya

Kırmızı renkli İspanyol konut bölgesi çılgın M. C. Escher çizimine benzeyebilir ancak aslında casbahanın geleneklerinden etkilenmiş ve kamusal ve özel alan kullanımı ile oynuyordu. 1973’te inşa edilen mimar Ricardo Bofill’in yarattığı ‘The Red Wall’, Trump’ın sınır duvarını pembe bir yapı olarak görselleştirmek için mimar stajyerlerine esin kaynağı olan Meksikalı mimar Luis Barragan’ın yankılarına sahip.

Stortorget Stockholm
Stokholm’ün en eski meydanı olan Stortorget, iki şeyle ünlü: ünlü Noel pazarı ve çarpıcı biçimde boyanmış 17. yüzyıl tüccar evleri. Gamla Stan’in (Eski Kent) kalbindeki cesur kırmızı, sarı ve yeşil binalar, en soğuk İskandinav ülkelerini tezahürat ve tatiliniz için mükemmel bir zemin oluşturur.

Nyhavn, Danimarka
Kopenhag’ın eski Nyhvn limanının kuzey tarafında, yazar Hans Christian Andersen’in yaşadığı parlak renkli 17. yüzyıl binalarından yeterince yararlanamıyoruz.

Vernazza, Italya
Cinque Terre İtalyan Rivierası’nın bir parçası olan Vernazza’nın küçük sahil kasabasındaki tüm binalar, canlı turuncu portakallardan ve sarı renklerden oluşan canlı bir dizi. Legend, Burano gibi, balıkçılar evleri onları denizden ayırt etmek için bu rengarenk tonları boyadığını düşünebilir, ancak 1970’lerde bir zamanlar ulaşılması zor köylerin üzerinden daha fazla bağlandığında turizmin akın etmesi yüzünden daha olasıdır. tren ağı.

Bir cevap yazın