Merakla Beklenen “Bohemian Rhapsody”nin IMAX Posteri Yayınlandı

Rami Malek’li “Bohemian Rhapsody” 2 Kasım’da vizyonda!

Yılın merakla beklenen filmlerinden Freddie Mercury biyografisi “Bohemian Rhapsody”nin IMAX posteri görücüye çıktı. Yeni poster izleyicileri, Queen grubunun ikonik şarkılarını IMAX teknolojisinde deneyimlemeye davet ediyor.

“Mr. Robot” dizisinin iki Altın Küre adayı yıldızı Rami Malek’in başrolünü üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Lucy Boynton, Gwilym Lee, Ben Hardy, Joseph Mazzello, Aiden Gillen, Tom Hollander ve Mike Myers yer alıyor. “Wild Bill” ve “Kartal Eddie” filmleriyle tanınan BAFTA adayı Dexter Fletcher yönetmen koltuğuna geçerken, senaryoya üç Oscar adaylığı bulunan senarist Anthony McCarten imza atıyor.

“Bohemian Rhapsody”, Queen grubuna, müziklerine, klişelere meydan okuyan ve kuralları yıkarak dünyanın en sevilen sanatçılarından biri haline gelen ikonik solistlerine bir saygı duruşu niteliği taşıyor. Film, simgeleşmiş şarkıları ve devrimci sesiyle grubun meteorik yükselişine, Mercury’nin yaşam tarzının kontrolden çıkması ile çıkan iç çatışmaya ve yaşamını tehdit eden hastalığına rağmen Mercury’nin rock müzik tarihinin en büyük performanslarından birinde gruba liderlik ettiği Live Aid konserinin arifesinde muzaffer birleşme sürecine yayılıyor. Bu süreçte de, her zaman bir aile gibi olan ve günümüzde dışlanmışlara, hayalperestlere ve müzikseverlere ilham vermeye devam eden bir grubun mirasını süslüyor.

“Bohemian Rhapsody” ülkemizde 2 Kasım’da gösterime girecek.

Bir cevap yazın