Site Loader
Reading Time: < 1 minute

Russian Doll, Nadia adlı genç bir kadının New York City’de geçirdiği doğum günü partisini anlatıyor. Çok geçmeden, bu partiden kurtulamayacağını fark ediyor.

Geçmişimizdeki hataları düzeltmediğimiz zaman ilerleyemeyiz. Affetmediğimiz, halletmediğimiz sorunlara takılıp dururuz. Geçmişinle yüzleş, affet, hallet, kaldığın yerden devam et diyor dizi kısacası.

Hikayenin başrolü Nadia’yı, Natasha Lyonne canlandırıyor. Natasha sadece dizinin oyuncusu değil. Aynı zamanda yapımcısı, senaristi ve yönetmeni.

Dizinin oyuncu kadrosunda Greta Lee, Yul Vazquez, Elizabeth Ashley, Charlie Barnett, Chloë Sevigny, Dascha Polanco, Brendan Sexton ve Rebecca Henderson bulunuyor.

Yaratıcıları arasında Amy Poehler’ın bulunduğu Russian Doll’ün, senarist ve yönetmen kadrolarının tamamı kadınlardan oluşuyor.

Soundtrack ve prodüksyon çok başarılıydı. Kullanılan kıyafetler ve özellikle dekor, sahneye tam oturan şarkı seçimleri… Ayrıca dizinin adının Matruşka Bebeği (Russian Doll) olma sebebinin; öldükçe, etrafındaki insanların azalması olduğunu düşünüyorum. Matruşka bebeklerini açtıkça küçülmeleri gibi.

İkinci sezonu merakla bekleyeceğiniz en fazla 30 dakika süren, 8 bölümlük çerezlik diyebileceğimiz bir dizi. Şarkılarına göz atmanız için aşağıya playlist linki ekliyorum. İyi dinlemeler!

Duygu

One Reply to “”

%d blogcu bunu beğendi: