YEŞİLÇAM'IN UNUTULMAZ AŞKLARI

Ve ilk yazımla karşınızdayım.Bu yazımda size aşkları ve macerlarıyla vazgeçilmez yeşilçam aşıklarından bahsetmek istiyorum. Eminim sizlerde kanalları gezerken bir yeşilçam filmine denk gelince başka kanala geçmeyi unutuyorsunuzdur.Hele de o,o abartılı sahneleri ayrı bir zevk veriyor insana.Tabii o zamanlar film kalitesi düşük ama oyunculuk günümüzde yok diyebilirim zannımca. Şimdi gelelim O unutulmaz aşklardan bahsetmeye;

1.KADİR İNANIR – TÜRKAN ŞORAY

İlk sırayı Kadir inanır ve Türkan şoray’a vermemek haksızlık olurdu.O unutulmaz; aşk neydi ? aşk emekti repliğiyle aklımıza gelen “Al Yazmalım” filmi izlenmeye doyulmaz. “Yalan söylüyorsun Ulen” tokatını hatırlamayan var mı?

2.GÜLŞEN BİBİKOĞLU – TARIK AKAN

Ah Zehra Ah dağ gibi Ferit’i ardından az koşturmadın. Rahmetli Tarık Akan’ı da rahmetle anıyorum.Güleşen bibikoğlu’nun cenaze törenine katılmamasıda günden olmuştu hatırlarsınız.Gelmiş geçmiş En güzel kadın ünvanını hak eden kadın bence, Adriana Lima kim oluyor .

3.FATMA GİRİK – CÜNEYT ARKIN

Kalenin surlarında cirit atan adam ve bebeğini kartal kapan kadının müthiş oyunculuğu.Çocukken Cüneyt abiyi izleyip koltuktan koltuğa az atlamadık hani.

4.FİLİZ AKIN – EDİZ HUN

Bana göre tartışmasız yeşilçam’ın nazlı kadını Filiz Akın’dır. Hep bir naz hep bir narinlik. Ediz Hun hep aklıma çapkınlıklarıyla gelir neden bilmem.Sizce de öyle değil mi?

5.AYŞEN GRUDA – KEMAL SUNAL

Ve son olarak yeşilçam’ın en komik çifti . Kemal sunalın mimikleri. Ayşen gruda’nın saf aşık halleri keşke o dönemin izleyici olsak dedirtiyor değil mi?

Yeşilçam’ın aşklarını sizler için kısaca özetlemiş oldum.Ne varsa Eskilerde var lafını en çok hak ettiği yer Filmler galiba. Bakalım belki bundan 30 yıl sonra çocuklarımız yeşilçam gibi anar günümüz filmlerini, kim bilir?

Bir cevap yazın